خدمات تلفن همراه

معرفی محتوای نرم افزار متون تبیان - رساله آيت الله العظمي مظاهري

محتوای نرم افزار متون تبیان   
« متون » نرم افزاری است اندرویدی ، مخصوص تلفن های همراه ، برای ارائه محتوای متنی و چندرسانه ای فرهنگی مفید .
برخی از محتوا رایگان و برخی بدلیل رعایت حقوق مالکیت معنوی با پرداخت درون برنامه ای کافه بازار انجام می شود . محتوا به تدریج به این نرم افزار اضافه می شود .
رساله آيت الله العظمي مظاهري
رایگان
نسخه : 1
سایز : MB 2.1
1- از ابتداى تدوين اين رساله، آيت الله العظمي مظاهري ، مباحث مهمّى از فقه که در رساله‌هاى ديگر نيامده و مشتمل بر مسائل مورد نياز مکلّفين در امور شخصى (مانند احکام خوردني‌ها و آشاميدني‌ها، شکار، نذر، قسم و...) و تنظيم روابط اجتماعى (مانند احکام معاملات، وکالت، شفعه، کفالت و...) و همچنين مسائل مربوط به سياسيات فقه (مانند احکام قضاء و شهادات، حدود، قصاص و ديات، انفال و...) و نيز مسائل مستحدثه (مانند احکام بانک، بيمه، سرقفلى، تشريح و پيوند اعضاء، تلقيح و...) است را آوردند و به اين ترتيب، رساله عمليّه معظّم له، در اوّلين طبع (سال 1373)، با اضافات بسيارى نسبت به ديگر رساله‌هاى عمليّه، منتشر شد.
2- در طبع چهارم اين رساله (سال 1375)، معظّم له، ملحقّات مفصّلى را که مشتمل بر سى و هفت عنوان از اهمّ مسائل مربوط به واجبات و محرّمات اخلاقى است، در طى يکصد و نود و پنج مسئله، تنظيم فرمودند و به اين ترتيب، رساله توضيح المسائل، به يک سلسله از مهم‌ترين مسائل اخلاقى مورد ابتلاء و نياز جامعه اسلامى براى تزکيه و تهذيب نفس، نيز مزّين گرديد.
3- در طبع هفتم (سال 1379) نيز، معظّم له، بخش سوّمى به کتاب، افزوده‌اند که طى آن، يک دوره کامل از اصول عقايد اسلامى را به صورت قابل فهم براى عموم خوانندگان، تأليف و تدوين فرموده‌اند.
به اين ترتيب رساله حاضر، مشتمل بر شمّه‌اى از همه 3علم دين‌ در سه بخش (احکام، اخلاق، اعتقادات) است و تنظيم رساله توضيح‌المسائل، با چنين روش و شيوه‌اى، تا جايى که ما اطّلاع داريم، براى اوّلين بار صورت پذيرفته است. البته واضح است که آنچه در بخش‌هاى سه‌گانه اين رساله آمده است، در حقيقت صورت‌هاى مسائل است و نه شرح و تفصيل آن و اگر خواننده‌اى به دانستن دلايل و تفصيل هر مسئله و هر مطلب، علاقمند باشد، طبعاً بايد با ارتقاء سطح دانش و آگاهى خود، به کتب استدلالى و تفصيلى مراجعه نمايد.

فهرست محتوا
تصاویر محتوادفتر خدمات ویژه تبیان
مراجعه: 2,449,718,799