خدمات تلفن همراه

معرفی محتوای نرم افزار متون تبیان - مثنوي معنوي تبيان

محتوای نرم افزار متون تبیان   
« متون » نرم افزاری است اندرویدی ، مخصوص تلفن های همراه ، برای ارائه محتوای متنی و چندرسانه ای فرهنگی مفید .
برخی از محتوا رایگان و برخی بدلیل رعایت حقوق مالکیت معنوی با پرداخت درون برنامه ای کافه بازار انجام می شود . محتوا به تدریج به این نرم افزار اضافه می شود .
مثنوي معنوي تبيان
قیمت : 10000
نسخه : 1
سایز : MB 5.5
مثنوي معنوي، اثر گرانسنگ محمد جلال الدين بلخي، شاعر و عارف پارسي گوست.
اين کتاب از 26000 بيت و شش دفتر تشکيل شده است و يکي از برترين کتاب‌هاي ادبيات عرفاني کهن فارسي و حکمت ايراني پس از اسلام است. اين کتاب در قالب شعري مثنوي سروده شده است که در واقع عنوان کتاب نيز مي‌باشد، اگرچه قبل از مولوي، شاعران ديگر؛ مانند سنائي و عطار هم از قالب شعري مثنوي استفاده کرده بودند؛ ولي مثنوي مولوي از سطح ادبي بالاتر برخوردار است.
در اين کتاب 424 داستان پي در پي به شيوه تمثيل داستان سختي‌هاي انسان در راه رسيدن به خدا را بيان مي‌کند.
اين کتاب به درخواست شاگرد مولوي، حسام الدين حسن چلبي، در سال‌هاي 662 تا 672 ق نوشته شده است. مثنوي در ميان قالب‌هاي شعر فارسي، جزء قالب‌هاي سهل و آسان شعري شمرده مي‌شود. به همين لحاظ نيز شعرايي چون نورالدين عبدالرحمن جامي، عطار نيشابوري، و ده‌ها شاعر ديگر، طبع خود را در قالب مثنوي آزموده‌اند و غالبا در انشاء شعر موفق بوده‌اند، لذا حجم بالاي مثنوي معنوي ظاهرا نبايد موجب تعجب و تحت تاثير قرار دادن خواننده باشد، ليکن آنچه مثنوي را از ساير مثنوي‌ها جدا مي‌کند، رواني آن در عين خلاقيت و نوآوري ادبي و معني دقيق الفاظ و تعبيرات جديد آن است. انتقال معني از مطلبي به مطلبي و از حکايتي به مضموني ديگر و در عين حال پيوستگي و ناگسسته بودن مطالب از بديعيات است.
مولوي در اين کتاب مجموعه‌اي از انديشه‌هاي فرهنگ اسلامي را گرد آورده‌است.
اين کتاب به انتخاب نشريه گاردين جزو 100 کتاب برتر تاريخ بشريت برگزيده شده است.

فهرست محتوا
تصاویر محتوادفتر خدمات ویژه تبیان
مراجعه: 2,452,093,871